O firmie
Spółka TARNOPAK Sp z o.o. z Jasła jest zakładem zajmującym się produkcją opakowań z tektury, metalu, drewna oraz połączenia tych materiałów. Ze względu na specyfikę działalności celem nadrzędnym Zakładu Produkcji Opakowań TARNOPAK jest dostarczanie swoim klientom wyrobów o najwyższej jakości zapewniając jednocześnie możliwie najmniejszy wpływ na środowisko.

czytaj więcej
Kartonowe tuleje szalunkowe
Pakujemy na okrągło!

Tuleja tekturowa do zadań specjalnych

Transport i składowanie różnego rodzaju elementów to podstawowe przeznaczenie produkowanych przez nas tulei tekturowych. „Podstawowe” nie oznacza jednak, że to zastosowanie jedyne. Wbrew przeciwnie! To zaledwie ułamek możliwości, jakie dają naszym klientom tekturowe tuleje – produkt tani, łatwy w obróbce i lekki, a przy tym – bardzo solidny i wytrzymały.

Oferujemy dwa typy tulei tekturowych: spiralne i równoległe. Pierwsze są zwijane spiralnie i wykonane z kilku, a nawet kilkudziesięciu (w zależności od pożądanej grubości ścianki) warstw tektury, które są ze sobą sklejone. Tuleje równoległe również powstają z kilku / kilkudziesięciu warstw sklejonej tekstury, jednak zwijane są one nie spiralnie, ale – jak ich nazwa wskazuje – równolegle.

Branża muzyczna

Gdzie sprawdzą się te produkty? Obok zastosowań „standardowych”, jak szpule nawojowe do kabli, sznurów, lin, przewodów elektrycznych, materiałów tekstylnych, a także stali czy metali nieżelaznych, istnieje cała gama mniej oczywistych zastosowań.
Przykładem może być branża muzyczna, w której każdy element pozwalający na łatwiejszy transport i utrzymanie porządku – jest na wagę złota. Różnego rodzaju cewki nawojowe, a nawet wykorzystanie tuby jako „opakowania” na kable skutecznie rozwiąże problem splątanych przewodów.
Tekturowa tuleja to też świetny (i niedrogi!) materiał do wykonania solidnej i wytrzymałej obudowy głośnika. Nasze tuby świetnie sprawdzają się też jako element konstrukcyjny w produkcji instrumentów muzycznych (np. elementy perkusji).

Meblarstwo

Często można spotkać się z wykorzystaniem tub przez firmy zajmujące się zabudową stoisk targowych – buduje się z nich przepierzenia, stoły, siedziska i inne elementy wystawienniczej zabudowy. Dzięki temu, że tektura jest zdecydowanie lżejsza (i tańsza) niż stal czy drewno, prace są można wykonać szybko i zdecydowanie łatwiej.
Po tekturowe tuleje chętnie sięgają też producenci wyrobów o wiele bardziej trwałych niż ekspozycje targowe. Mowa o branży meblarskiej, w której przecież bardzo często widujemy elementy o przekroju koła. Różnego rodzaju fotele, siedziska czy pufy to świetne przykłady tego, jak można wykorzystać solidną i wytrzymałą tuleję tekturową. Dodatkowym atutem jest oczywiście możliwość zagospodarowania przestrzeni wewnątrz tuby jako miejsca do przechowywania.

Jesteśmy producentem tekturowych tulei, dlatego mamy możliwości poddania ich dodatkowej obróbce, co pozwoli perfekcyjnie dopasować je do potrzeb danego klienta. I tak na przykład możemy pokryć zewnętrzną lub wewnętrzną stronę tulei papierem ozdobnym (kolorowym, z nadrukiem – np. z logo firmy). Możliwe jest też zaimpregnowanie tulei specjalnym preparatem lub warstwą barierową, co skutecznie uchroni tekturę przed szkodliwym działaniem wilgoci. Na życzenie możemy też wykonać we wskazanych przez klienta miejscach otwory, uchwyty, wykonać frezowania i inne rodzaje obróbki. To wszystko sprawia, że zakres stosowania naszych produktów jeszcze bardziej się zwiększa.


30 sierpnia 2023