O firmie
Spółka TARNOPAK Sp z o.o. z Jasła jest zakładem zajmującym się produkcją opakowań z tektury, metalu, drewna oraz połączenia tych materiałów. Ze względu na specyfikę działalności celem nadrzędnym Zakładu Produkcji Opakowań TARNOPAK jest dostarczanie swoim klientom wyrobów o najwyższej jakości zapewniając jednocześnie możliwie najmniejszy wpływ na środowisko.

czytaj więcej
Kartonowe tuleje szalunkowe
Pakujemy na okrągło!

Tuba tekturowa – wszechstronne i ekologiczne tuleje

Szukasz praktycznych i ekologicznych zabezpieczeń swoich materiałów lub produktów podczas transportu, magazynowania czy prac budowlanych? Świetnie sprawdzi się w tej funkcji tuba tekturowa (tuleja). To niezwykle uniwersalny, trwały i odporny na uszkodzenia materiał, a przy tym lekki, wygodny w transporcie i nadający się do recyklingu. Jakiej tuby szukasz dla siebie? Z pewnością mamy ją w TARNOPAKU.

Tuleje tekturowe TARNOPAK

Tuba tekturowa to świetna alternatywa dla materiałów plastikowych czy metalowych. Niski ciężar przy dużej wytrzymałości uzyskujemy dzięki klejeniu od kilku do kilkudziesięciu warstw wysokiej jakości tektury. Dbamy o produkcję bezodpadową, zapewniając szeroki zakres grubości, średnic i długości, dostosowanych do potrzeb różnych branż oraz produktów. Jakie tuleje u nas znajdziesz?

– Dostępne rodzaje konstrukcji: spiralne oraz równoległe
– Grubości ścianki od 1 mm do 30 mm
– Średnice wewnętrzne od 20,9 mm do 800 mm
– Możliwa produkcja wymiarów niestandardowych na zamówienie
– Możliwa impregnacja zabezpieczająca przed wilgocią
– Obróbka dodatkowa: suszenie, frezowanie, wiercenie lub wykrawanie otworów.
– Wykończenie specjalne: papier ozdobny, nadruk, etykieta, logo, dowolny kolor
– Wykonujemy zamknięcia do tulei: z tworzywa, metalu, tektury lub sklejki
– Nasze tuby tekturowe posiadają certyfikat FSC®, czyli wykonane zostały z surowca pozyskanego i przetwarzanego zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju.

Produkty na bazie tekturowych tulei

Funkcjonalność, wszechstronność oraz trwałość materiału jakim jest tuba tekturowa sprawia, że stają się bazą do produkcji innych naszych produktów przeznaczonych do transportu lub magazynowania elementów, a także budownictwa oraz przemysłu.

Szalunki tekturowe

Tuleje szalunkowe są niezbędne do wykonania kolumn, podpór, słupów czy innych konstrukcji budowlanych o przekroju kołowym z betonu. Budujemy je ze spiralnych tulei zabezpieczonych od wewnątrz przed przywieraniem betonu oraz impregnowanych na zewnątrz. Standardowy wymiary produkowanych szalunków: średnice wewnętrzne 150-800 mm, długość 3000-4000 mm (na zamówienie długości > 4m).

Szpule nawojowe

Na tekturowe szpule nawiniesz niemal każdy materiał – folie, blachę, nici, liny, kable, łańcuchy, uszczelki, wykładziny, tkaniny. Rdzeniem jest tuba tekturowa, a tarczę budujemy z tektury litej, tektury falistej, płyty pilśniowej lub sklejki.

Bębny tekturowe

Gdy trzeba przetransportować drogą lądową, morską czy powietrzną materiały stałe, sypkie, półpłynne, a nawet lepkie czy niebezpieczne, z pomocą przychodzą bębny z tektury w kształcie tulei o pojemności od 20 do 300 l. Wykonujemy warianty z obręczą z taśmy stalowej lub bezobręczowe, z uchwytami lub bez. Dno i wieko dostosowujemy do potrzeb (płyta pilśniowa, sklejka, tektura, blacha stalowa). Do materiałów oleistych i chemicznych rekomendujemy specjalny wariant bębnów – hoboki metalowe, a do przechowywania drutu okrągłego – bębny obręczowe z umocowaną centrycznie wewnątrz tuleją tekturową.

Opakowania ozdobne i specjalne

Tuby tekturowe to również praktyczne i ekonomiczne pudła podłużne, idealne jako eleganckie opakowania, użyteczne również podczas akcji sprzedażowych, eventów marketingowych, transportowania projektów, rysunków lub innych prac kreatywnych. Posłużą także jako niezawodne pojemniki na zużyte baterie, jako kosze na śmieci i inne pakunki.

Nie tylko opakowania

Tuleje z tektury to również sprawdzony element konstrukcyjny w wielu branżach. Prostota formy, duża trwałość, możliwości dopasowania średnic i grubości pod specjalistyczne zastosowania, to atuty doceniane przez licznych inwestorów.

Tuba tekturowa – gdzie kupić?

Choć tekturowa tuba wydaje się niepozorna, to jak widzimy komponent niezbędny w logistyce, przemyśle, handlu, produkcji, magazynowaniu i naszym codziennym życiu. Jak znaleźć wysokiej jakości produkt? Skorzystaj z oferty doświadczonego producenta. Pakujemy na okrągło od 1999 roku.


25 czerwca 2024