O firmie
Spółka TARNOPAK Sp z o.o. z Jasła jest zakładem zajmującym się produkcją opakowań z tektury, metalu, drewna oraz połączenia tych materiałów. Ze względu na specyfikę działalności celem nadrzędnym Zakładu Produkcji Opakowań TARNOPAK jest dostarczanie swoim klientom wyrobów o najwyższej jakości zapewniając jednocześnie możliwie najmniejszy wpływ na środowisko.

czytaj więcej
Kartonowe tuleje szalunkowe
Pakujemy na okrągło!

Tekturowa tuba dla kreatywnych

Kartonowe tuleje szalunkowe powstały z myślą o tych inwestorach, którzy potrzebują tanio, szybko i w prosty sposób zbudować słup, kolumnę czy inną konstrukcję o przekroju koła. W żaden sposób nie wyklucza to jednak możliwości innych zastosowań, bo przecież dla człowieka kreatywnego nie ma nic trudnego!

Można pisać elaboraty o możliwościach wykorzystania kartonowych tulei szalunkowych budownictwie jednorodzinnym (zwłaszcza styl dworkowy), na farmach solarnych czy w budownictwie sakralnym. I choć rzeczywiście lwią część zastosowań stanowią właśnie te wymienione powyżej obszary, to nic nie stoi na przeszkodzie, aby solidna, kartonowa tuba posłużyła też w innym celu.

Obiekty magazynowe

Magazynowanie materiałów i produktów stosowanych w różnych obszarach przemysłu nastręcza niemałych wyzwań, bo gdy każdy metr jest na wagę złota, to trzeba zagospodarować przestrzeń w sposób optymalny i efektywny, dbając jednocześnie o łatwy dostęp do przechowywanych towarów.
Kartonowe tuleje doskonale się w takich przestrzeniach sprawdzą, zwłaszcza w przypadku produktów, które można nawinąć na tubę, jak tkaniny, wykładziny podłogowe, przewody elektryczne, folie, sznury, stal, metale nieżelazne. Ponieważ tuby same w sobie z łatwością się przechowuje (również w pozycji pionowej), nie jest konieczne układanie ich na regałach, co pozwala dodatkowo zaoszczędzić cenną powierzchnię magazynową.
Tuleje tekturowe sprawdzą się ponadto w pakowaniu wyrobów w różnych gałęziach przemysłu – można wykonać z nich elementy usztywniające, zabezpieczające czy dystansowe. Skutecznie uchronią towary przed przypadkowym uszkodzeniem podczas transportu, nie podnosząc znacząco wagi całego ładunku.

Stoisko targowe z tekturowych tub

Projektowanie stoisk targowych to inny obszar, w którym kreatywni projektanci sięgający po tekturowe tuby z pewnością się odnajdą. Na dużych imprezach wystawienniczych tego typu stoiska są ważnym elementem budującym mocną pozycję firmy/producenta/produktu, dlatego muszą przykuwać wzrok i wpisywać się spójnie w wizerunek marki.
Tuleje składają się z kilku do kilkudziesięciu sklejonych ze sobą warstw tektury, przez co są bardzo stabilne i solidne. Jednocześnie są zdecydowanie łatwiejsze w transporcie, przenoszeniu czy łączeniu niż drewno lub metal. Dzięki tym właściwościom doskonale sprawdzą się jako nietypowa konstrukcja stoiska targowego. Ponieważ z łatwością można je pomalować, takie stoisko bez trudu wpisze się wizualnie w kolorystykę charakterystyczną dla danej marki. Warto też podkreślić fakt, że zbudowanie stoiska z tekturowych tub będzie z pewnością tańsze niż zakup innych materiałów (typu drewno, płyty drewnopochodne czy stal).

Dekoracja z tuby tekturowej

Tekturowe tuleje z łatwością poddają się obróbce, przez co w rękach kreatywnego miłośnika rękodzieła mogą stać się dziełem sztuki. Przykłady? Z tuby można wykonać efektowną ozdobę, element domu dla lalek, nietypowy mebel (np. siedzisko z przestrzenią do przechowywania), pudło na zabawki dziecka czy inne przedmioty, a nawet nietypowe przepierzenie oddzielające od siebie różne strefy w biurze lub w domu.

Jako producent tekturowych tulei możemy je poddać dodatkowej obróbce, zgodnej z wizją klienta. Zarówno wewnętrzna, jak i zewnętrzna warstwa tulei może zostać pokryta papierem ozdobnym w dowolnym kolorze lub papierem z nadrukiem. Ponadto możemy zabezpieczyć tuby przed działaniem wilgoci, stosując w tym celu impregnat lub warstwę barierową. Możliwe jest też frezowanie, wiercenie i wykonywanie otworów w tulejach, co jeszcze bardziej zwiększa możliwości ich wykorzystania.


25 października 2022