O firmie
Spółka TARNOPAK Sp z o.o. z Jasła jest zakładem zajmującym się produkcją opakowań z tektury, metalu, drewna oraz połączenia tych materiałów. Ze względu na specyfikę działalności celem nadrzędnym Zakładu Produkcji Opakowań TARNOPAK jest dostarczanie swoim klientom wyrobów o najwyższej jakości zapewniając jednocześnie możliwie najmniejszy wpływ na środowisko.

czytaj więcej
Kartonowe tuleje szalunkowe
Pakujemy na okrągło!

Szpula do nawijania lin

Trudno znaleźć materiał, który miałby tak wiele zastosowań, jakliny. Wyzwaniem jest jednak przechowywanie ich w sposób, który wyeliminuje ryzyko przypadkowego splątania, a zarazem umożliwi wygodny dostęp do liny w dowolnym momencie. Szpule do nawijania lin z naszej oferty sprawdzą się doskonale nie tylko w firmach, które produkują liny, ale także w przemyśle, budownictwie, lotnictwie, ratownictwie czy sektorze energetycznym.

Szpule do nawijania lin

Oferowane przez nas szpule do nawijania lin mają rdzeń z wytrzymałej, solidnej tulei tekturowej, do której przymocowane są dwie tarcze. Mogą być one wykonane z tektury: falistej, litej, a także ze sklejki lub z płyty pilśniowej. Istnieją różne sposoby łączenia rdzenia z tarczami: na klej, wkręty, pręty gwintowane czy za pomocą metalowych rurek. Różne warianty wykonania sprawiają, że szpule do nawijania lin sprawdzą się w przeróżnych zastosowaniach, nawet w przypadku ciężkich lin, a także w wymagających warunkach. Na tarczach można ponadto umieści logo, napis lub dowolny znak graficzny.

Proponujemy szpule o różnych wymiarach tarcz(boków) oraz rozbudowaną gamę średnic tulei tekturowych, co sprawia, że z łatwością można dopasować produkt nawet do najbardziej nietypowych zastosowań. W jakich branżach sprawdzą się nasze szpule do nawijania lin?

Z uwagi na ogromną różnorodność dostępnych na rynku lin, znajdują one zastosowanie niemal wszędzie – w domu, ogrodzie i warsztacie, w magazynie, na statku, w transporcie, na budowie i w wielu innych miejscach.

Wśród odbiorców naszych produktów znajdują się między innymi producenci lin, którzy gotowe wyroby nawijają na szpule, skąd łatwo można później odciąć odpowiednią ilość podczas sprzedaży. To także wygodny sposób na przechowywanie zwojów, które mogą stać pionowo, zaoszczędzając cenną przestrzeń magazynową.
Szpule do nawijania lin doskonale sprawdzą się też w przemyśle okrętowym, na jachtach, statkach i innych jednostkach, które wykorzystują liny syntetyczne/ cumownicze. Dzięki możliwości nawinięcia liny na szpulę, można łatwiej zachować porządek i wyeliminować ryzyko splątania lin.
W transporcie, gdzie stosowanie lin jest powszechne (np. do zabezpieczania ładunków), szpule nawojowe pozwolą na szybszy i łatwiejszy dostęp do liny, a dzięki temu – znacznie usprawnią codzienną pracę.

Nasze wyroby doskonale sprawdzają się też do nawijania lin polipropylenowych, które są szeroko wykorzystywane w sporcie, rekreacji, przemyśle, a także w żeglarstwie. Tekturowe szpule, dzięki możliwości zastosowania dodatkowych zabezpieczeń, doskonale poradzą sobie w trudnym i wymagającym środowisku morskim.
Szpule do nawijania lin docenią też miłośnicy majsterkowania, którzy różnego rodzaju sznurki (jutowe, bawełniane, polipropylenowe) wykorzystują w swoich pracach czy rękodzielnictwie.

Szpule do nawijania lin sprawdzą się również do nawijania kabli, tekstyliów, uszczelek, nici, łańcuchów i innych materiałów, których przechowywanie w inny sposób byłoby mało praktyczne.

*Fot. Freepik.com


9 lutego 2023