O firmie
Spółka TARNOPAK Sp z o.o. z Jasła jest zakładem zajmującym się produkcją opakowań z tektury, metalu, drewna oraz połączenia tych materiałów. Ze względu na specyfikę działalności celem nadrzędnym Zakładu Produkcji Opakowań TARNOPAK jest dostarczanie swoim klientom wyrobów o najwyższej jakości zapewniając jednocześnie możliwie najmniejszy wpływ na środowisko.

czytaj więcej
Kartonowe tuleje szalunkowe
Pakujemy na okrągło!

Szpula do nawijania kabli

Produkowane przez nas tuleje tekturowe można wykorzystać na wiele sposobów, a ich atutem jest zarówno wytrzymałość, jak i atrakcyjna cena (pod tym kątem deklasują one np. stal). Jednym z przykładów zastosowania mogą być szpule do nawijania kabli, które składają się z rdzenia z tulei tekturowej oraz dwóch tarcz. Wykorzystanie ich do nawijania przewodów to jednak zaledwie ułamek możliwych obszarów zastosowań.

Tektura to materiał, który ma wiele zalet, wśród których na pierwsze miejsce wybijają się niska cena, niewielka waga, a także – po odpowiedniej obróbce – wytrzymałość. To sprawia, że różnego rodzaju elementy wykonywanie właśnie z tektury znajdują bardzo szerokie zastosowanie w różnych gałęziach przemysłu, a także w budownictwie czy transporcie. Są to między innymi tuleje szalunkowe, tuleje do nawijania materiałów typu folie, wykładziny, tkaniny, stal, a także opakowania tekturowe o różnej pojemności i bębny tekturowe. Jednym z popularniejszych zastosowań tekturowych tulei jest wykorzystanie ich jako komponentu do wytwarzania szpuli do nawijania kabli i innych przedmiotów, np. sznurów, łańcuchów, lin, lontów, uszczelek, sznurów termoizolacyjnych, a także tekstyliów czy nici.

Szpula do nawijania kabli, lin, tekstyliów – jak jest zbudowana

Oferowane przez nas szpule nawojowe można dopasować do różnych zastosowań, co wpływa na użyte materiały konstrukcyjne.
Sercem każdej szpuli do nawijania kabli czy lin jest rdzeń z tulei tekturowej. Do niej zamocowane są dwie tarcze, które mogą być wykonane z tektury litej, z tektury falistej, jak również z płyty pilśniowej lub sklejki. Rdzeń z tarczami może być połączony z użyciem kleju, wkrętów, prętów gwintowanych czy metalowych rurek. Niezależnie jednak od wybranych materiałów, każda oferowana konstrukcja jest stabilna i wytrzymała, gwarantując bezproblemową eksploatację szpuli.
Dodatkowo możliwe jest też oznaczenie tarcz szpuli do nawijania kabli, nici, łańcuchów czy innych produktów poprzez nadruk lub naklejkę umieszczoną na tarczy. W ten sposób każda szpula może stać się nośnikiem identyfikacji wizualnej marki.
Z uwagi na możliwość nawijania na szpule różnorodnych materiałów, sprawdzą się one w wielu branżach, m.in. elektrycznej, tekstylnej, meblarskiej, transportowej, budowlanej i wielu innych. Szeroki zakres wykorzystania zwiększa ponadto rozbudowana gama średnic i długości rdzenia z tulei tekturowej oraz różne wymiary tarcz (boków) szpuli.


2 stycznia 2023