O firmie
Spółka TARNOPAK Sp z o.o. z Jasła jest zakładem zajmującym się produkcją opakowań z tektury, metalu, drewna oraz połączenia tych materiałów. Ze względu na specyfikę działalności celem nadrzędnym Zakładu Produkcji Opakowań TARNOPAK jest dostarczanie swoim klientom wyrobów o najwyższej jakości zapewniając jednocześnie możliwie najmniejszy wpływ na środowisko.

czytaj więcej
Kartonowe tuleje szalunkowe
Pakujemy na okrągło!

Eleganckie opakowanie na prezent

Święta, urodziny, imieniny, ważna rocznica – okazji do wręczania prezentów z pewnością nie brakuje w ciągu całego roku. O ile elementy w kształcie kwadratu i prostokąta (książki, ramki do zdjęć, kosmetyki i inne przedmioty umieszczone w kartonowych opakowaniach) dość łatwo zapakować w eleganckie opakowanie, to z prezentem o nietypowej formie już trudniej. Mowa o różnego rodzaju wydrukach (plakaty, zdjęcia, grafiki) czy np. świecach. Z pomocą przychodzą tuleje tekturowe.

Pakowanie prezentów może stać się sztuką – z tego powodu dla wielu osób równie istotna jest zawartość paczki, co i jej wygląd. Eleganckie opakowanie na prezent można wykonać samodzielnie, zawijając dany przedmiot w ozdobny papier, który następnie można ozdobić wstążką, taśmą dekoracyjną lub zwykłym sznurkiem jutowym, który nada całości nieco rustykalny rys. Elementy o regularnych kształtach nie przysparzają miłośnikom pakowania większych trudności, podobnie jest też z drobiazgami, które można po prostu umieścić w eleganckiej, dobranej stosownie do okoliczności, torebce papierowej czy tekstylnej.
Problematyczne bywają natomiast prezenty w formie arkusza papieru: plakaty, wielkoformatowe wydruki zdjęć czy mapy, które zazwyczaj zwijane są w rulon. Nie jest też łatwo zapakować elementy o przekroju koła: świece, wazony, butelki, a także wszelkiego rodzaju tubki.
Sposobem na eleganckie opakowanie prezentu, który ma taką formę, są tuleje tekturowe – staną się one nie tylko efektowną ozdobą, ale także zabezpieczą papier przed uszkodzeniami i zagnieceniami, a szkło czy inne delikatne materiały przed stłuczeniem.

Eleganckie opakowanie na prezent

Tuleje tekturowe o średnicach w zakresie 30 do 250 mm mogą być zamykane z jednej lub z dwóch stron wieczkiem. Wykonujemy wieczka z tektury, tworzywa, sklejki czy z płyty pilśniowej. Istnieje ponadto możliwość wyposażenia takiej tulei w uchwyt, a także oklejenie jej zewnętrznej części papierem ozdobnym w dowolnym kolorze lub dekoracyjną etykietą z nadrukiem (taki wariant jest możliwy w przypadku tub o maksymalnej wysokości 28 cm). Pozwala to na wykorzystanie tulei w roli eleganckiego opakowania na prezent, a także jako np. opakowania oznaczonego logo firmy, w którym umieszczone zostaną gadżety i upominki dla klientów i pracowników.
Ponadto możemy też poddać tuleje dodatkowej obróbce: frezowaniu, wierceniu czy wycinaniu otworów. Dzięki temu można dopasować je również do nietypowych potrzeb i okoliczności.
Warto też podkreślić, że w zależności od tego, jak grube mają być ścianki tulei, wykonywane są one z kilku, a nawet kilkudziesięciu sklejonych ze sobą warstw tektury. To sprawia, że są one bardzo odporne na ewentualne uszkodzenia czy zagniecenia i sprawdzą się zarówno jako efektowne, eleganckie opakowanie na prezent, jak również opakowanie zabezpieczające delikatne przedmioty przed przypadkowym zniszczeniem.


15 grudnia 2023