O firmie
Spółka TARNOPAK Sp z o.o. z Jasła jest zakładem zajmującym się produkcją opakowań z tektury, metalu, drewna oraz połączenia tych materiałów. Ze względu na specyfikę działalności celem nadrzędnym Zakładu Produkcji Opakowań TARNOPAK jest dostarczanie swoim klientom wyrobów o najwyższej jakości zapewniając jednocześnie możliwie najmniejszy wpływ na środowisko.

czytaj więcej
Kartonowe tuleje szalunkowe
Pakujemy na okrągło!

Certyfikat FSC® – co to jest i dlaczego to dla nas ważne

Organizacja Forest Stewardship Council – w skrócie FSC® – to instytucja, która odpowiada za certyfikację lasów oraz wyrobów wytwarzanych z drewna i papieru. Czym jest certyfikat FSC®, przyznawany przez tę organizację zarówno zarządcom obszarów leśnych, jak i producentom wyrobów z drewna oraz papieru? Jakie znaczenie ma on dla odbiorców tulei szalunkowych i tekturowych? Wyjaśniamy!

Certyfikat FSC® – co to jest?

Jako organizacja zajmująca się certyfikacją lasów i produktów drewnianych oraz z papieru, Forest Stewardship Council przyznaje certyfikat FSC® tym właścicielom i zarządcom lasów, którzy pozyskują drewno w sposób zrównoważony, nie naruszając przy tym bogactw natury. Tej grupie przydzielany jest certyfikat FSC® FM. Z kolei producenci wyrobów z drewna oraz papieru ubiegać się mogą o certyfikat FSC® CoC. W drugim wypadku certyfikat FSC® jest potwierdzeniem, że wyroby powstały z drewna pozyskiwanego z uwzględnieniem aspektów społecznych, ekonomicznych i ekologicznych. Nasze tuleje szalunkowe i tekturowe legitymują się właśnie takim certyfikatem, który uznawany jest obecnie za jeden z najbardziej renomowanych i wiarygodnych na świecie.
Oznacza to, że na każdym etapie pozyskiwania oraz późniejszego przetwarzania surowca drzewnego ściśle przestrzegano standardów i norm określonych przez FSC®, a każdy z powyższych procesów odbywał się pod kontrolą.
Czym jest certyfikat FSC® dla naszych klientów? Przede wszystkim potwierdzeniem, że surowiec drzewny, jaki został wykorzystany do wyprodukowania tektury, a następnie – tulei szalunkowych i tekturowych – pochodzi z odpowiedzialnych źródeł. Ponadto znaczek FSC® daje też gwarancję, że wyznaczone przez Forest Stewardship Council wymogi zostały też spełnione w całym łańcuchu produkcyjnym.

Jako producent tulei szalunkowych i tulei tekturowych jesteśmy dumni z tego, że nasza produkcja spełnia najwyższe standardy certyfikacji leśnej. Dzięki temu z pełną odpowiedzialnością możemy mówić, że tuleje są wyrobami ekologicznymi. To ogromny krok w budowania odpowiedzialnej gospodarki surowcami, które wytwarzane są z drewna oraz papieru.


26 czerwca 2023